13. Aukció MissionArt Galéria

2010.11.28. 06:29 - 2010.12.31. 00:00
Remekművek egy magángyűjteményből. Kiállítás: december 2-től. Árverés: december 16. csütörtök, 18 óra.

A MissionArt Galéria 13. aukcióján egy magángyűjtemény kiemelkedő darabjai is  árverésre kerülnek. A 20. század első felének legjelentősebb magyar művészeitől számos, igazi ritkaságnak számító festmény szerepel az aukció anyagában. A kiváló érzékkel, évtizedek alatt épített, gyarapított kollekcióban Aba-Novák három korai alkotása, Basilides Barna két főműve, Ferenczy Noémi nagyméretű kárpitja, Kádár Béla, Patkó Károly és Perlrott Csaba Vilmos különböző korszakaiban keletkezett, meghatározó művei mellett Bene Géza, Bernáth Aurél, Frank Frigyes, Kontuly Béla, Márffy Ödön, Mattis Teutsch János, Orbán Dezső, Schönberger Armand, Szobotka Imre, és Vörös Géza festményei láthatóak a december 3-án nyíló aukciós kiállításon.

A több mint 200 művet felvonultató tárlat másik különlegessége (a színvonalas grafikák mellett) a számos nagyvárost (Bécs, Pozsony, Stuttgart, Párizs, Berlin, Moszkva, Róma) bejárt, közben egyre növekvő, EURÓPAFRÍZ című kortárs vándorkiállítás magyar anyagának, 28 művész 3-3 művének árverésre bocsátása.

Az árverés teljes képanyaga árakkal és adatokkal itt látható

Aukció képei

Fonó Lajos: Aba–Novák Vilmosné portréja, 1925, olaj, vászon, 68x56,5 cm
Aba-Novák Vilmos: A falu utcája, 1934 körül, tempera, fa 86,5x100 cm
Frank Frigyes: Háztetők, 1959, olaj, rétegelt lemez, 60x80 cm
Frank Frigyes: Virágcsendélet, 1963, olaj, farost, 60x50 cm